Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  660 521 554

Jakie logo firmy będzie pasować do wnętrz loftowych?

Styl loftowy i industrialne wnętrza w fabrycznym klimacie to najchętniej wybierane trendy ostatnich sezonów we wnętrzarstwie.

Wnętrze loftowe może wydawać się surowe i zimne, jednak poprzez odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych, dekoracji i tekstyliów można je ocieplić. Styl loftowy swoją nazwę zawdzięcza mieszkaniom aranżowanym w dawnych pofabrycznych budynkach, które charakteryzowały się dużymi przestrzeniami i oknami, wysokimi sufitami, widocznymi rurami, instalacjami, drewnianymi belkami oraz surowymi ścianami. Można powiedzieć, że styl industrialny był skutkiem zubożenia mieszkańców. Jednak po latach został doceniony przez projektantów i obecnie jest postrzegany jako synonim luksusu.

W stylu loftowym coraz częściej urządzane są nie tylko wnętrza prywatnych domów i mieszkań, ale również biura, recepcje w hotelach, salony fryzjerskie i kosmetyczne, gabinety i inne. Wnętrza w stylu industrialnym są bardzo oryginalne i charakteryzują się minimalizmem i surową elegancją. Należy zapomnieć tutaj o firankach i zasłonach. Do takich wnętrz idealnie wpiszą się miedziane lub aluminiowe szafy, lampy stylizowane na wyjęte z hali fabrycznej, metalowe donice, półki lub zwisające czarne żarówki. Wnętrze loftowe dość łatwo jest zaaranżować i nie wymaga to bardzo dużych nakładów finansowych.

Reprezentacyjne biuro, w którym podejmuje się kontrahentów i partnerów biznesowych, powinno posiadać duże logo firmy na ścianie, np. na wejściu. Ściany industrialnego pomieszczenia są świetnym miejscem, aby te logo wyeksponować. We wnętrzach loftowych istotną kwestią są właśnie ściany, na które nakładane są specjalne gładzie imitujące surowy beton. Ciekawą opcją jest także cegła, drewno oraz wykończenie w odcieniu bieli, szarości lub czerni.

 

wnętrze loftowe

Jakie logo firmy wybrać do wnętrz w stylu loftowym?

Pomieszczenia biurowe są często odwiedzane przez osoby z zewnątrz, więc siłą rzeczy stają się wizytówką firmy. To, z jaką starannością urządzone zostanie wnętrze, z pewnością przełoży się na jej renomę. Duże logo firmy to bardzo ciekawy pomysł na ozdobienie ściany w biurze, np. w recepcji czy w gabinecie szefa. Może ono pełnić funkcję dekoracyjną i reklamową, a jeśli będzie wykonane estetycznie i z odpowiednich materiałów, to przyczyni się do pozytywnego odbioru osób z zewnątrz. Jakie logo będzie jednak pasować do loftowego wnętrza?

Do wyboru jest kilka opcji w zależności od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu surowego stylu, to warto zdecydować się na logo z szarego styroduru (pianka polistyrenowa o jednorodnej strukturze). Należy tutaj unikać oryginalnych wzorów i zdobień – bryły powinny być gładkie. W industrialnym biurze na betonowej ścianie idealnie będzie prezentować się również proste i minimalistyczne logo wykończone efektem połyskliwej plexi, a także z efektem srebrnego lub złotego lustra. Logo takie będzie świetnie wyglądało także w gabinecie fryzjerskim, kosmetycznym czy salonie urody.

Jeżeli chcemy wprowadzić do wnętrza trochę nowoczesności i świeżości, warto wybrać logo z białego twardego styropianu, który można pomalować na dowolny kolor pasujący do stylu wnętrza. Logo w klimacie loft może być także mocne i wyraziste, z dodatkiem charakteru vintage. To od nas zależy ostateczny wygląd - graficy mogą zaprojektować kilka wersji, które najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom. Warto tutaj dodać, że najtańsze będą realizacje wykonane z twardego styropianu, a potem odpowiednio ze styroduru, srebrnego i złotego lustra oraz kolorowej plexi o dużym połysku.