Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  660 521 554

Jakie efekty wizualne można osiągnąć dzięki zastosowaniu profili zewnętrznych?

Chcesz podnieść estetykę i wartość swojego budynku?

A może zależy Ci na ukryciu jego największych mankamentów? Jest na to rozwiązanie! Możesz zrobić to za pomocą wszechstronnych profili zewnętrznych, które pozwolą osiągnąć wymarzony efekt wizualny. Ich szeroki wybór umożliwi dostosowanie ich do wyglądu każdego domu. Sztukateria elewacyjna dostępna jest w wielu kształtach - od zupełnie płaskich, po zakrzywione profile. Jeżeli jesteś minimalistą, możesz zdecydować się na proste linie sztukaterii wykonane z gęstego i trwałego styropianu EPS 200. Profile zewnętrzne warto tak dobierać, aby elewacja domu odzwierciedlała osobisty styl. Tak szeroki wybór profili elewacyjnych sprawi, że na pewno znajdziesz coś dla siebie – nawet jeżeli poszukujesz oryginalnych rozwiązań. Warto w tym miejscu także dodać, że profile te cechują się dużą lekkością i są bardzo proste w montażu.

Elewację domu możesz zmienić już za pomocą samych listew elewacyjnych, którymi ozdobisz okna i drzwi. Ich wygląd będzie współgrał zarówno ze starymi, jak i nowoczesnymi budynkami. Pod parapetem idealnie sprawdzą się podokienniki, które zwiększą walory całego budynku. Można je bezproblemowo łączyć z listwami elewacyjnymi czy gzymsami, które montowane są najczęściej do każdego rodzaju podbitki dachowej lub w celu oddzielenia kondygnacji. Profile zewnętrzne idealnie wpisują się w potrzeby odnawiania elewacji starych budynków, np. kamienic. Często stosuje się je także podczas renowacji zabytków oraz w przypadku, gdy chcemy ukryć nieestetyczne miejsca. Sprawdzą się one nie tylko w domach budowanych na styl klasyczny, kamienicach czy budynkach stylizowanych na dworek, ale również w budownictwie nowoczesnym i minimalistycznym!

 

dom

Jak profile zewnętrzne mogą wpłynąć na wygląd elewacji budynku?

Elewacje zewnętrzne są po to, aby podkreślić design budynku, jego estetykę, indywidualność oraz nietuzinkowy wygląd. To, jaką elewację wybierzesz, bardzo wpłynie na końcowe walory estetyczne budynku. W ostatnich latach sztukateria elewacyjna zyskuje na popularności, gdyż pozwala stworzyć najwyższej jakości elementy ozdobne dla domu. Niezależnie od stylu aranżacyjnego budynku, każdy znajdzie idealną sztukaterię, która jeszcze bardziej urozmaici budynek, nada mu elegancji oraz niepowtarzalnego stylu.

Zastosowanie profili elewacyjnych ma na celu nie tylko dekorację elewacji budynku, ale również zamaskowanie jej niedoskonałości, a nawet ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Wszystkie nierówne elementy można zastąpić prostymi lub wypukłymi profilami zewnętrznymi. Dzięki ich zastosowaniu wraca świeżość i nowy blask budynku. Z ich pomocą można także zupełnie zmienić wygląd elewacji. Czy to nie piękne uczucie, jak stary i zniszczony upływem czasu budynek zyskuje nową i świeżą szatę? A wystarczy tylko wykorzystać gzymsy elewacyjne, podokienniki czy listwy elewacyjne, aby budynek wyróżniał się spośród innych. Różnorodność profili zewnętrznych jest tak duża, że z łatwością można je dopasować do projektu konkretnej nieruchomości.

Sztukaterię elewacyjną można zastosować nad oknem lub drzwiami - jako uzupełnienie opaski, pod parapetem - jako dodatkowa ochrona elewacji przed deszczem, pod podbitką – jako eleganckie wykończenie elewacji, czy w połowie ściany – co podzieli przestrzeń i zmieni proporcje bryły budynku. Dzięki niej osiągniemy trójwymiarowy efekt na ścianie. Odpowiednie zastosowanie profili zewnętrznych da zachwycający efekt wizualny i pozwoli na osiągnięcie oczekiwanego wyglądu elewacji. Rozwiązań wykorzystania profili jest naprawdę dużo! Ogranicza nas tylko wyobraźnia!